reuven_22@walla.com
  עיתון האינטרנט של חדרה והסביבה
חדרה שלנו והסביבה
יום א', יד’ בשבט תשע”ט
    דף הבית  |  חדשות ופרשנות  |  חדשות חדרה  |  הגנת הסביבה  |  עיריית חדרה  |  ישובי הסביבה  |  פוליטיקה  |  חינוך - בתי ספר  |  תחבורה ותשתית  |  בריאות  |  גימלאיים ורווחה  |  תכנון ובניה  |  אור עקיבא  |  גבעת אולגה  |  פלילים ומשפט  |  זהות יהודית  |  חדוה יחזקאלי  |  מדור הספורט  |  בחירות 2018  |  מועצת העיר חדרה 2018  
 
עיריית חדרה קידום למעבר יצור בגז
בישיבת העבודה ציינו נציגי חברת חשמל כי היכולת לעמוד בזמנים וביעדי הקמת הפרויקט תלויה רבות במהירות המענים המקצועיים שיקבלו באגף ההנדסה בעירייה בנושאי תיקי מידע, היתרים והליכי הרישוי הנדרשים.
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 515
 
 
 
חדוה יחזקאלי, הצטרפה לקואליצייה העירונית.
כאמור האחרונה שהצטרפה לקואליציה העירונית היא חדווה יחזקאלי שתכהן כמשנה לראש העיר ותהיה אחראית על תיק איכות הסביבה ושימור אתרי ובנוסף גם תשמש בתפקיד יו"ר מועצת העיר.
קרא עוד...
09:27 (06/01/19) מערכת האתר חדרה שלנו
תגובות: 0   צפיות: 280
 
 
כתובת נגד היועמ"ש אביחי מנדלבליט רוססה על החומה המפרידה בין אור עקיבא לכביש החוף
ראש העירייה יעקב אדרי אמר ל”כאן ב'” היום כי “הדבר נודע לי, אני מגנה ומצר על כך.” הוא הנחה את אנשיו לצאת ולמחוק את הכתובת. הוא שוחח עם מפקד תחנת חדרה.
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 386
 
גבעת אולגה משמר שכונה הוקם בשכונת עין הים,
מנהל אגף אכיפה וביטחון בעיריית חדרה, איתן כהן, מציין כי משמר השכונה שהוקם בעין הים מצטרף למשמרי שכונה בשכונת הפארק ובבית אליעזר. באגף האכיפה והביטחון
13:06 (30/12/18) מערכת האתר חדרה שלנו
תגובות: 0   צפיות: 160
 
ישיבת המועצה הראשונה של הקדנציה החדשה בחדרה
חוק העזר העירוני המצוי כיום מאפשר פתיחת מסעדות ובתי קפה בפאתי העיר אך כעת מנסים חברי מועצה שונים להעביר מהלך לפיו גם עסקים אחרים מרכולים חנויות בגדים וחשמל ועוד יוכלו להחליט האם לפתוח את העסק ביום המנוחה שבת מבלי להיקנס.
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 87
 
נחנכה אנדרטה לזכר 19 צנחנים שנפלו בחווה הסינית סמוך למושב עמיקם
בני כהן מנתניה את הרעיון בפני יו"ר קק"ל להקים אנדרטה לצנחנים שלחמו בחווה הסינית: "שכנעתי את אפי שטנצלר (יו"ר קק"ל בעבר, ר.ב) שזה חשוב למשפחות ויש למקום כזה ערך חינוכי לדור הצעיר שמטייל בארץ.
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 268
 
יו"ר ועד עובדי עיריית חדרה, איציק יצחקי, הגיש בקשה לאישור סכסוך עבודה .
יצחקי טוען כי זיגדון פועל באופן חד צדדי ותוך התעלמות מוועד העובדים, אינו מקיים הסכמים קיבוציים, עורך שינויים במבנה הארגוני ופוגע בעבודה המאורגנת.
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 388
 
תיק החקירה בעניינו של גנדלמן הועבר לפרקליטות
ממצאי החקירה ביססו תשתית ראייתית לכאורה נגד גנדלמן ולוי, כל אחד על פי חלקו, לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים, עבירות לפי חוק המחשבים, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש מהלכי חקירה.
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 1582
 
עבודת המערכת העירונית בחדרה הצפויה לשנת התקציב 2019
מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון אמר למנהלי המחלקות שהם למעשה מובילי העשייה והשירות, וכי איכויותיהם הניהוליות יימדדו בתוצאות בשטח.
קרא עוד...
13:08 (06/12/18) מערכת האתר חדרה שלנו
תגובות: 0   צפיות: 529
 
המאבק באלימות נגד נשים בחדרה
ביום המאבק הבינלאומי אשתקד הנחה ראש העירייה על השתתפות של עובדים ועובדות כאחד בפעילות הסברה, ובמסגרת זו יצאו עובדי עירייה, מנהלי אגפים והפיקוח העירוני, והעניקו פרח לנשות העיר,
13:13 (06/12/18) מערכת האתר חדרה שלנו
תגובות: 0   צפיות: 362
 
 
 
 
 
 
 
מבצע אכיפה על אופניים חשמליים בחדרה
משטרת חדרה ביצעה מספר רב של מבצעי הסברה לדו-גלגלי ומתן אזהרות לרוכבי האופניים.לדברי מנהל המטה העירוני לבטיחות בדרכים, נדב ליפשין, בשנת 2018 חלה עלייה משמעותית בתאונות דרכים קשות וקטלניות
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 256
 
 
 
 
עו"ד יגאל כהן איש סודם של אנשי פוליטיקה
ראשית,אומר יגאל כהן אני ממליץ שלא לעבוד לפי תחושת בטן. התחושות הללו מטעות כיוון שהן משקפות רצונות, כמיהות ושאיפות, ולמעשה מטשטשות את המצב האמיתי
קרא עוד...
23:27 (13/09/18) מערכת האתר חדרה שלנו
תגובות: 0   צפיות: 822
 
"שביעות רצון בסיעת זהות יהודית – לא יוקם שדה תעופה בעיר חדרה"
"בסופו של דבר התושבים הם אלה שמנחים אותנו, אך הדבר החשוב ביותר הוא התוצאה הסופית. אף אחד לא הבטיח להם שלא יוקם שדה תעופה בחדרה, אנחנו הבטחנו וקיימנו", אמר יו"ר הרשימה מלכיאל אלבז,
23:34 (27/08/18) מערכת האתר חדרה שלנו
תגובות: 0   צפיות: 794
 
 
הרב בנצי נורדמן ממשיך להפתיע מצטרף לסיעת "העיר של כולנו"
בנצי נורדמן עובר תחנה מצטרף לסיעת "העיר של כולנו" בראשות ניר בן חייםסיעת "יש"י" בראשותי מצטרפת לסיעת "העיר של כולנו" בראשות ניר בן חיים בבחירות הקרובות למועצת העיר.
קרא עוד...
13:22 (22/08/18) מערכת האתר חדרה שלנו
תגובות: 0   צפיות: 651
 
איקי צור מועמד לראשות האמנה להתחייבות לקמפיין הוגן ולא משמיץ
בהיותי גם איש חינוך (שירתתי כקצין חינוך ראשי של משטרת ישראל), אני יודע שניתן גם אחרת. אני מתכבד לחתום על האמנה ולקובע נורמות התנהגות ערכיות בשיח מכבד בחדרה."
14:42 (14/08/18) מערכת האתר חדרה שלנו
תגובות: 0   צפיות: 752
 
 
 
 
חופי חדרה נקיים : קבע המשרד לאיכות הסביבה
מבין החופים הלא מוכרזים שנבדקים, שניים מהם שייכים לשטח העיר חדרה: חוף הדייגים מנחל חדרה עד גבעת אולגה ("כפר הדייגים"), וחוף מכמורת המשתרע מתל גדור עד מכמורת. שני החופים זכו לציון "נקי". בבדיקה הקודמת זכה חוף מכמורת לציון הלא מחמיא "מלוכלך מאד".
קרא עוד...
23:34 (31/07/18) מערכת האתר חדרה שלנו
תגובות: 0   צפיות: 423
 
הסלוגן "מחזירים את חדרה לתושבים " מסע הבחירות של עוגן יוחננוב
וחננוב החליט שלא להצטרף למפלגת כולנו העירונית בריצתה למועצת העיר יחד עם ניר בן חיים לאחר שהאחרונים עשויים לתמוך בצביקה גנדלמן לראשות העיר זה דגל אדום מבחינתו
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 476
 
 
עיריית חדרה גורסת שפרסומי "אור ירוק" חוטאים לאמת
מנכ"ל עיריית חדרה, יעקב זיגדון, שלח השבוע מכתב חריף לעמותת "אור ירוק", ודרש שהעמותה תציג את הנתונים אשר שימשו כביכול לקביעה שחדרה היא העיר עם המספר הגבוה ביותר של ילדים הנפגעים מתאונות דרכים בחודשי הקיץ.
קרא עוד...
10:13 (11/07/18) מערכת האתר חדרה שלנו
תגובות: 0   צפיות: 533
 
 
 
 
 
 
 
פרק נוסף בהנחיות המרחביות שמפרסמת עיריית חדרה
לפי תיקון 101 לחוק התכנון והבנייה רשאית הוועדה המקומית לקבוע הנחיות מרחביות בתחומה.הנחיות אלה ניתנות כחלק מהמידע התכנוני ומחליפות תנאים בהיתר הבנייה וכן את התנאים המרחביים.ההנחיות המרחביות מהוות את הכללים והנהלים המקצועיים הנוגעים לעיצוב ותכנון של מבנים ומרחבים בנויים ברחבי העיר חדרה,
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 157
 
עו"ד אוהד מרחב יצהיר מועמדות לראשות העיר ?
אוהד לא מוותר על חדרה ועל תושביה בהודעה שהוציא מרחב לעוקביו ברשתות " לא התקפלתי מול אף גורם,אתגר או איום וגם מול קומבינטורים לא התקפל חדרה חשובה יותר
11:00 (10/06/18) מערכת האתר חדרה שלנו
תגובות: 0   צפיות: 552
 
יחלו עבודות ההקמה של הקאנטרי קלאב בחדרה
מרכז הכושר והבריאות המשפחתי יוקם בהשקעה כוללת של כ-40 מיליון שקלים וישתרע על שטח של 4,000 מ"ר ברחוב חטיבת גולני (מתחם עירון). השטח הוחכר להולמס פלייס על ידי העירייה לתקופה של 25 שנה לשם תכנון, הקמה והפעלה של המקום ולאחריה חוזר המקום לחזקת העירייה.
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 89
 
בקרוב יחלו עבודות ההקמה של הקאנטרי קלאב בחדרה
מרכז הכושר והבריאות המשפחתי יוקם בהשקעה כוללת של כ-40 מיליון שקלים וישתרע על שטח של 4,000 מ"ר ברחוב חטיבת גולני (מתחם עירון). השטח הוחכר להולמס פלייס על ידי העירייה לתקופה של 25 שנה לשם תכנון, הקמה והפעלה של המקום ולאחריה חוזר המקום לחזקת העירייה.
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 183
 
 
 
תושבי חדרה הפגנה מחאה ותמיכה בעסקים שכן פתוחים בשבת
סדרת המחאות מתייחסת לכל העסקים בעיר חדרה שסגורים בשבת בכל מתחמי הבילוי, היא הייתה אמורה להיחנך במתחם החדש והמפואר יותר, מול החוף וילג', שכל החנויות בו צפויות להיות סגורות בשבת אבל עברה מיקום מסיבות 'טכניות' ואבל בשבוע הבא תתקיים שם כמתוכנן.
קרא עוד...
10:33 (11/05/18) מערכת האתר חדרה שלנו
תגובות: 0   צפיות: 301
 
חדרה :שער העיר הצפוני הומלץ להפקדה
תוכנית שער העיר ממוקמת בכניסה הצפונית של העיר בסמיכות לכביש מס' 4, מצפון לצומת חרושת. התוכנית מציעה מתחם מסחר ותעסוקה בהיקף של כ-112,000 מ"ר שטח עיקרי, תוך יצירת חזית עירונית אל כביש 4 וכן אל רחוב בעלי המלאכה
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 195
 
עו"ד יניב דרי מתמודד לראשות העיר שינויים קונקרטיים/מצע
אני חושב שנסיון עסקי משמעותי במגזר הפרטי, תוך אחריות אי=F9ית ומיידי=FA לכל החלטה (שמשפיעה כאן ועכשיו ויש לה נפקות כספית מיידית על מקבל ההחלטה), מהווה יתרון על פני נסיון במגזר הציבורי שם המשמעויות הכספיות של טעויות או אי דיוקים נופלות על הקופה הציבורית ובמקביל משאב כח האדם הוא בלתי מוגבל.
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 200
 
 
גן בשכונת חפציבה על שמו של בן המקום טירן ארזי
טירן נפל בקרב ב-9 באפריל 2002, כאשר נכנס בראש לוחמים לתוך סמטה והיה הראשון שנורה ונהרג. בקרב זה נפלו עוד 12 חיילים. בן 33 היה בנופלו. הותיר אחריו אישה, ילדים, הורים, אחים ואחות. על הגלעד שהציבו הוריו של טירן בגן הציבורי, חרותים סביב שמו גם שמותיהם של 12 חבריו שנפלו עמו בקרב.
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 370
 
 
כניסה ליכוד שלנו

לחיצו על התמונה
 
בואו לפרסם במחירים חסרי תקדים מחק

 
 
בכנס חדרה שותפים Israel Defense, המכון הישראלי לאנרגיה וסביבה, משרד האנרגיה והתשתיות, משרד החוץ, חברות אנרגיה מובילות, קרנות הון סיכון, והמדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה.
10:06 (06/04/16) מערכת האתר חדרה שלנו

התקיים כנס חדרה ה-2 לאנרגיה "אנרגי'טק" כנס חדרה ה-2 לאנרגיה "אנרגי'טק" התקיים בהילטון תל אביב בהשתתפות חברות מובילות, סטרטאפים, יזמים, אנשי אקדמיה בתחומי האנרגיה, ובכירי תעשיית האנרגיה מישראל ומהעולם כנס חדרה ה-2 לאנרגיה "אנרגי'טק", התקיים השבוע במלון הילטון בתל אביב בהשתתפות חברות מובילות בישראל. אורח הכבוד בכנס הוא שר האנרגיה האמריקני ארנסט ג'פרי מוניז. בכנס חדרה שותפים Israel Defense, המכון הישראלי לאנרגיה וסביבה, משרד האנרגיה והתשתיות, משרד החוץ, חברות אנרגיה מובילות, קרנות הון סיכון, והמדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה. הכנס מתחלק לשני מתחמים: מתחם הרצאות ומתחם סטרטאפים, כאשר מתחם הסטרטאפים ממותג על שם חדרה עיר האנרגיה. מאות נרשמו להשתתף בכנס הבינלאומי כדי לסייר בין הביתנים, ולהקשיב למומחים בתחום אשר השתתפו בפאנלים השונים במשך שני ימי הכינוס. מטעם עיריית חדרה השתתפה בכנס משלחת גדולה, בין היתר סגני ראש העיר חדוה יחזקאלי ורומן גישר, מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון, עוזר ראש העיר גיורא שחר, מנהלי אגפים, מנכ"לי וראשי גופי הסמך העירוניים – מנכ"ל חכ"ל עופר מלכה, מנכ"ל המט"ש יפים רויזמן, מנכ"ל תאגיד "מי חדרה" שי פרץ, ומנכ"ל החברת לתיירות "נחלים" מתניה כחלון. כמו בשנה שעברה מדובר בכנס דו-יומי. ביום הראשון התקיים כנס חדרה "אנרג'יטק" בשיתוף המכון הישראלי לאנרגיה וסביבה, וביום השני הוועידה הלאומית ה-8 לאנרגיה בשיתוף חדרה "אנרג'יטק". ראש העיר צביקה גנדלמן פתח את יומו הראשון של הכנס ביחד עם מייסד Israel Defense עמיר רפופורט, ויו"ר המכון הישראלי לאנרגיה וסביבה יוסי רוזן. במהלך היום התקיימו דיונים בהשתתפות דוברים מחברות אנרגיה גופים העוסקים בתחום, אנשי אקדמיה בתחום האנרגיה, ובכירי תעשיית האנרגיה מישראל ומהעולם, ביניהם יו"ר מכון המחקר לניתוח סיכונים גלובליים IGAS ויועץ בכיר לאנרגיה של ארה"ב ד"ר גל לופט, ראש האגף הביטחוני-מדיני במשרד הביטחון אלוף (מיל') עמוס גלעד, מנכ"ל דלק קידוחים יוסי אבו, מנכ"ל רציו יגאל לנדאו, יו"ר דור כימיקלים גיל דנקנר, יו"ר הפורום לאסטרטגיית-על לישראל פרופ' עוזי ארד, מנכ"ל פטרוקוואנטום ישראל צביה ברון, מנכ"ל משרד ראש הממשלה אלי גרונר, מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה ישראל דנציגר, יועצי אנרגיה, ועוד נציגי חברות רבות אחרות. מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון ישתתף בפאנל בנושא הזדמנויות ענק בתעשיית האנרגיה. בנוסף השתתפו דוברים נציגי חברות אנרגיה מחו"ל, ביניהם ג'ורג' פפדופולוס מיוון, ד"ר אחמד אל אזאם מירדן, מתיו בריזה מטורקיה, דאג טומס מקפריסין ואחרים. בין הנושאים שעלו בכנס: התפתחויות בתעשיית האנרגיה כמנוף לשיתוף פעולה אזורי; הזדמנויות ענק בתעשיית האנרגיה; אנרגיה וסביבה; פתרונות ארוכי טווח לאסטרטגיית אנרגיה, תעשיית האנרגיה כהזדמנות נדירה לסטרטאפים חדשנות ויזמות; טכנולוגיות ותפישות להגנה על מקורות האנרגיה, ונושאים נוספים. בכנס הוקם ביתן לחדרה עיר האנרגיה והוצגו בו גופי האנרגיה הפועלים בעיר ביניהם מפעלי נייר, מתקן ההתפלה, סייבר ג'ים, חברת החשמל, אליאנס ואחרים. חברת אליאנס עוררה סקרנות רבה לאחר שהתפרסם כי גלגלים מתוצרתה משמשים את רכב הבאטמוביל מתוך הסרט באטמן נגד סופרמן. כיאה לעיר המובילה את הכנס התארחו בו תלמידי כיתות מדעים מבתי הספר תיכון חדרה ומדעים ואמנויות וכן תלמידות ממבשרת ברוך, וזכו להרצאות וסדנאות ייחודיות בתחום האנרגיה. ביומו השני של הכנס התקיימה, כאמור, ועידת האנרגיה ובה ירצה ראש העיר צביקה גנדלמן בנושא הזדמנויות לשלטון המקומי בתחום האנרגיה ואיכות הסביבה. במושב הפתיחה הבטיחו השתתפותם שר התשתיות הלאומיות האנרגיה והמים ד"ר יובל שטייניץ, ושר האנרגיה האמריקני ארנסט ג'פרי מוניז. את דיוני הוועידה הנחתה קרן מרציאנו, והשתתפו בהם נציגי חברות האנרגיה ומשרדי הממשלה העוסקים בתחום, בראשם השר להגנת הסביבה אבי גבאי, מנכ"ל משרדי ממשלה, ועוד. בין הנושאים שבהם עסקה הוועידה: חסמי צמיחה לתעשיית האנרגיה בישראל – תשתיות ורגולציה; משקל צמצום זיהום האוויר בקבלת החלטות; משק האנרגיה העולמי בעידן של זעזועים ותהפוכות; תמונת מצב של הרפורמה במשק החשמל; צמיחת ענף הדלק תחת מיסוי כבד; מימון והשקעות תשתיות אנרגיה; ונושאים נוספים. גנדלמן אשר נאם בשני ימי הכנס אמר, "אני רואה לנגד עיניי את חדרה כעיר פיילוט שבה צומחות שכונות חכמות. עיר של מתקנים סולאריים, מערכות מים חכמות, שימוש מושכל באנרגיית רוח, ייצור חשמל עצמאי ועידוד יזמות עצמאית בתחום כבר מילדות. האמירה שלנו ברורה: כל מי שמקים חממה טכנולוגית או שלוחה ישראלית שלה, כל יזם או סטרטאפיסט – מקומכם אצלנו בחדרה. גולת הכותרת שלנו היא האנרג'י פארק. פארק עסקים והייטק הנשען על עוגני האנרגיה שכבר קיימים בעיר: חברת החשמל, תחנת הכוח, מתקן התפלת המים הגדול ביותר במזרח התיכון, מתקני ההובלה של הגז הטבעי, תחנת כוח ייעודית לגז טבעי וכן הלאה. אנרג'י פארק יהפוך למרכז האנרגיה הגדול והמתקדם בישראל. בחדרה פוגשים את האנרגיה לא רק בעסקים, אלא הבסיס תמיד מתחיל בחינוך. הקמנו גנים מאופסי אנרגיה ואנחנו מתחילים בחינוך לתחום כבר בגיל הרך, וממשיכים לכל אורך שנות הלימוד כולל הקמת מרכז אקדמי מתקדם. אנחנו נושאים עמנו בשורה חברתית וכלכלית שפוגשת את התושב בכל תחומי החיים. פעילות לצמצום פערים חברתיים בכל הנוגע לעוני אנרגטי, הפחתת זיהום אוויר ותרומה לבריאות הציבור, חיסכון בעלויות עירוניות לתושב, הפחתה בכמות הפסולת האישית של התושבים. לכל הסוגיות האלה יש פתרונות מבוססי אנרגיה שמובילים שינוי מהותי, ערכי והכי חשוב – פרקטי. אפשר לדבר הרבה על סוגיות כלכליות וחברתיות, אנחנו מעדיפים למצוא את הדרך לעשות".

 
 
חדשות ופרשנות
חדשות חדרה
חינוך -בתי ספר
חדוה יחזקאלי
עיריית חדרה
תחבורה
בריאות
הגנת הסביבה
ישובי הסביבה
תנועת ש"ס
טל אליהו מ"מ ראש העיר
אור עקיבא חדשות
פלילים - ומשפט
הביצה המקומית
תכנון ובניה בחדרה
גבעת- אולגה
עמק -חפר
לערוץ שבילי התנ"ך
פוליטיקה
מוספים ודעות
גמלאים -רווחה
מידע לציבור
תרבות ואמנות
ספורט מה חדש
על הקו או מספרים
ברכות ואיחולים
אירועיים
פניה למערכת האתר
בימה חופשית
אתרים והיסטוריה
זהות יהודית
חגיגות שמחת תורה
שלום (שולם) שורץ ז"ל
בחירות המונציפליות 2013
עמוות עלה
חריש
אוהד מרחב
מפלגת הבית היהודי
חגיגות המימונה
אירועי פורים בחדרה
בחירות לרשויות 2018,
ארכיון חדשות ועוד
בחירות לרשויות מישור חוף
שדה תעופה בחדרה
גדי אריאלי- ליכוד
מועצת העיר חדרה